Met de Reactik+ heeft Petzl iets bijzonders ontwikkeld. Met twee soorten lichttechniek is de hoofdlamp geschikt voor normaal gebruik (CONSTANT LIGHTNING) en voor inspannende activiteiten als hardlopen en mountainbiken (REACTIVE LIGHTNING).
Wat de hoofdlamp nog het meest bijzonder maakt is de werking met je smartphone. Met de MyPetzl Light App kan je op je toestel alle gegevens van de hoofdlamp bijhouden en instellen. Op welke moment moet de sensor zijn werk doen en hoeveel batterij is er nog over. Op deze manier kan je de Reactik+ persoonlijk instellen naar jou behoeften.
De CONSTANT LIGHTNING is voor normaal gebruik. Het kijken op een kaart, de weg vinden of je tent opzetten in het donker. De REACTIVE LIGHNING is voor de bewegende mens. De sensor in de hoofdlamp houd in de gaten of er genoeg licht schijnt. Als je bijvoorbeeld door een donker bos loopt richting een open plek met meer licht, past de lamp zelf de lichtopbrengst aan. Op deze manier word de Reactik+ hoofdlamp efficiënter gebruikt.
De hoofdband bestaat uit twee delen aan de achterkant. Dit zorgt voor een beter draagcomfort en ook als de lamp word gebruikt bij sneller gebruik, bijvoorbeeld fietsen of rennen, zal de Reactik+ beter blijven zitten. In de hoofdlamp zit een oplaadbare batterij. Deze kan in 4,5 uur helemaal worden opgeladen via USB.